Fudbal
Danas tri utakmice: Duel novajlija, Posušje gost Slobode, hercegovački derbi na Pecari
Tri utakmice sedmog kola m:tel Premijer lige BiH bit će odigrane danas.
Tri utakmice sedmog kola m:tel Premijer lige BiH bit će odigrane danas.
U Sarajevu će u nedjelju, 28. augusta, biti obilježena 27. godišnjica stradanja građana u masakru kod Gradske tržnice.
Nakon susreta protiv Željezničara na press konferenciji medijima se obratio šef stručnog štaba FK Sarajevo Feđa Dudić.
Fudbaleri Lazija priredili su senzaciju i u trećem kolu talijanske Serije A u Rimu savladali Inter sa uvjerljivih 3:1.
Željezničar i Sarajevo su podijelili bodove u večerašnjem gradskom derbiju. Sekunde su dijelile bordo tim od pobjede, vodili su izabranici Feše Dudića sa 0:2 i pored toga što su cijelo poluvrijeme igrali s igračem manje, a onda u samom finišu primili dva gola za egal.
U prvom susretu 7. kola nogometne Premijer lige BiH Leotar je na gostovanju iznenadio Borac i došao do pobjede 1:0.
Informacioni centar Ujedinjenih nacija (UN) saopštio je danas da je uspostavljena nova ruta za brodove koji prevoze ukrajinske žitarice.
Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine sutra će u dvorani "Mirza Delibašić" ugostiti selekciju Francuske, aktuelnog osvajača srebra s Olimpijskih igara, u susretu drugog kola završne faze kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.
U Bosni i Hercegovini u posljednja 24 sata koronavirusom je zaraženo 220 osoba, od toga 117 u Federaciji BiH, RS-u 86 i Brčko distriktu BiH 17 osoba. Od posljedica tog virusa, u istom periodu, preminulo je pet osba ( jedna u FBiH, tri u RS-u i jedna u Brčko distriktu BiH).
U sklopu obilježavanja 30. godišnjice od granatiranja i spaljivanja sarajevske Vijećnice, večeras će u auli ovog zdanja biti upriličen koncert 'No Borders Orchestra' (NBO), koji predstavlja jedinstven ansambl prepoznatljiv po spoju savremene i klasične muzike, te privrženosti univerzalnim civilizacijskim vrijednostima – promoviranju mira i razumjevanja među ljudima.
Fudbaleri tuzlanske Slobode u 7. kolu Premijer lige BiH na Gradskom stadionu u Banovićima dočekat će Posušje. Tuzlaci su u seriji pozitivnih rezultata i žele da nakon utakmice s Posušacima ostanu na istom kolosjeku.
Borbama u kategorijama do 57 kg i do 63 kg za džudistkinje te do 73 kg i do 81 kg za džudiste počeo je treći takmičarski dan na Svjetskom prvenstvu za kadete koje se održava u Sarajevu.
Ministar privrede Kantona Sarajevo Adnan Delić potpisao je danas s predstavnicima uprava BBI, UniCredit i Asa banke ugovore za realizaciju kreditne linije sa 100 posto subvencioniranom kamatom.
Nakon lokalnih izbora stranka Narod i Pravda u OV Centar ulazi sa najvećim brojem mandata – ukupno 8, dok su po 7 mandata osvojili SDA i Naša stranka.