Najmanje 30 ljudi poginulo je u subotu u poluindustrijskom rudniku bakra na jugoistoku Demokratske Republike Kongo nakon urušavanja mosta, saopćila je državna agencija za rudarstvo.
U beogradskoj Politici objavljen je tekst dr. Orhana Dragaša, direktora Međunarodnog instituta za bezbjednost pod naslovom "Marija Zaharova i granice poniženja".
Veliki egipatski muzej uveo je nove mjere kako bi regulisao navalu posjetilaca koji su pohrlili vidjeti zbirku drevnih egipatskih artefakata u posljednje dvije sedmice otkad je muzej zvanično otvoren.
Ministar vanjskih poslova Bosne i Hercegovine Elmedin Konaković obavio je telefonski razgovor s njemačkim ministrom vanjskih poslova dr. Johannom Davidom Wadephulom, tokom kojeg je svom kolegi poželio dobrodošlicu u Bosnu i Hercegovinu.
Nogometna reprezentacija Portugala danas je potpuno deklasirala Armeniju rezultatom 9:1 i na impresivan način potvrdila plasman na Svjetsko prvenstvo 2026.
Hiljade palestinskih porodica, koje su izgubile svoje domove tokom dvogodišnjih izraelskih napada u Pojasu Gaze, zimu dočekuju u improviziranim i neuvjetnim šatorskim skloništima, javlja Anadolija.
Fudbalski reprezentativci Bosne i Hercegovine nakon jučerašnje pobjede nad Rumunijom, fokus su prebacili na naredni meč koji će biti odigran za dva dana sa Austrijom.