SAD razmatra mogućnost smanjenja carina na kinesku robu
Svijet

SAD razmatra mogućnost smanjenja carina na kinesku robu

Administracija predsjednika Donalda Trumpa razmotrit će mogućnost smanjenja carina na kinesku robu, u zavisnosti od razvoja pregovora s Pekingom, izjavio je danas izvor upoznat s tim pitanjem. Dodao je da eventualne mjere neće biti donesene jednostrano, javlja Reuters.

Ramo Isak: FUP spreman pomoći SIPA-i u hapšenju Dodika
BiH

Ramo Isak: FUP spreman pomoći SIPA-i u hapšenju Dodika

Federalni ministar unutrašnjih poslova Ramo Isak oglasio se nakon što su policijski službenici Ministarstva unutrašnjih poslova RS-a spriječili policijske službenike Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA) da na području Istočnog Sarajeva privedu predsjednika bh. entiteta RS-a Milorada Dodika.

Aggeler: BiH se suočava sa najtežom ustavnom krizom od rata
BiH

Aggeler: BiH se suočava sa najtežom ustavnom krizom od rata

Bosna i Hercegovina suočava se danas sa najtežom ustavnom krizom od rata koji je završio prije gotovo 30 godina. Dejtonski mirovni sporazum kojim je okončan taj užasni rat povjerio je OSCE-u suštinsku ulogu: da pomogne u osiguravanju trajnog mira, zaštiti ljudskih prava i izgradnji stabilne, demokratske države, naveo je u kolumni ambasador Brian Aggeler, šef Misije OSCE-a u Bosni i Hercegovini o trenutnoj situaciji u BiH.

Papa Franjo prigrlio je svijet showbiza kao nijedan papa prije njega
SHOW

Papa Franjo prigrlio je svijet showbiza kao nijedan papa prije njega

Smrt pape Franje iznenadila je milione ljudi i vjernika širom svijeta. Papa Franjo ostavio je neizbrisiv trag kao prvi papa u mnogočemu – zagovarao je borbu protiv klimatskih promjena, pastoralnu njegu za LGBTQ+ osobe i imenovao žene na ključne položaje u Vatikanu, što je sve ukazivalo na zaokret unutar Katoličke crkve.