Pobjednica muzičkog takmičenja "Zvezda Granda" Šejla Zonić objavila je danas na svojim društvenim mrežama da narednog mjeseca ima koncert na stadionu u Sanskom Mostu, dok se u javnosti vodila polemika da li će se koncert u Tuzli održati.
Regionalne muzičke zvijezde stižu u Jajce na Kraljevski festival zabave gdje će u subotu, 22.6. na najljepšoj pozornici uz vodopad Plive nastupiti Crvena jabuka, a u nedjelju, 23.6. Tomislav Bralić i klapa Intrade.
U Bosni i Hercegovini sutra će veći dio dana preovladavati sunčano uz umjerenu oblačnost.
Saša Matić već godinama puni najveće dvorane širom Balkana, a, na zadovoljstvo armije fanova u Srednjobosanskom kantonu, ali i okolnim grad ovima, on će 26. jula održati veliki koncert u Travniku.
Policijska uprava primorsko-goranska izvijestila je o tri prijavljena slučaja krađe u kojima prevaranti na sve maštovitije načine kradu novac i vrijednosti od starijih osoba, ovoga puta putem lažnog predstavljanja putem SMS-a.
Većina Kluba Bošnjaka Doma naroda Parlamenta Federacije Bosne i Hercegovine nakon usvajanja izmjena i dopuna Zakona o penzijskom i invalidskom osigiranju napustila je sjednicu.
Premijer FBiH Nermin Nikšić izjavio je u srijedu u Neumu da Federacija ima prostora da se dodatno zaduži, no da to nikako neće biti za popunjavanje budžetskih rupa, najavivši pritom i borbu protiv sive ekonomije koju će, kako kaže, nastojati smanjiti na najmanju moguću mjeru.
Uprava za nauku i obrazovanje Rijaseta Islamske zajednice (IZ) u Bosni i Hercegovini organizovala je danas u Sarajevu tradicionalni svečani program promocije maturanata srednjoškolskih ustanova Islamske zajednice i dodjelu „Nagrade reisul-uleme“ učenicima generacije.
Austrijska prijestonica je nedavno objavila geotermalni atlas koji pruža detaljne informacije o geotermalnom potencijalu grada i okolnih područja.