Muzika i Film
Koncert Zdravka Čolića u Travniku početkom septembra
Načelnik općine Travnik Kenan Dautović i pjevač Zdravko Čolić najavili su danas na travničkoj tvrđavi veliki koncert koji će biti organiziran 5. septembra na stadionu Pirota.
Načelnik općine Travnik Kenan Dautović i pjevač Zdravko Čolić najavili su danas na travničkoj tvrđavi veliki koncert koji će biti organiziran 5. septembra na stadionu Pirota.
Akademik Esad Duraković je u razgovoru za Vijesti.ba komentirao Dodikov sastanak s Putinom.
Sjednica Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine, koja je prekinuta 19. aprila zbog odlaska sa sjednice poslanika političkih stranaka iz Republike Srpske, nastavljena je danas.
Policija i USKOK razbili su veću grupu krijumčara rezanog duhana zbog sumnje da su oštetili državni budžet za više miliona kuna.
Gradonačelnik Bijeljine Ljubiša Petrović sinoć je najavio da u srijedu, na Dan Svetog Kirila i Metodija, uoči Spasovdana. Kreće na ’’Marš časti za ozdravljenje Republike Srpske’’ od Bijeljine do Banjaluke.
Nakon ruskog osvajanja Bahmuta, uslijedio je neočekivan odgovor. U vidu iznenadnog hausa na rusko-ukrajinskog granici, u regiji Belgorod, gdje su lokalne vlasti u ponedjeljak navečer proglasile "protuteroristički režim".
Vlada RS zadužila se danas emisijom trezorskih zapisa za nešto više od 34 miliona KM, što je značajno više od 25 miliona koliko je prvobitno bilo planirano.
Više javno tužilaštvo u Beogradu istražuje i odgovornost streljane u kojoj su vježbali gađanje V. K. (48) i njegov 13-godišnji sin koji je 3. maja u OŠ “Vladislav Ribnikar” ubio radnika obezbjeđenja i osmoro učenika.
Električna gitara koju je razbio vođa grupe Nirvana Kurt Cobain (1967-1994) prodata je na aukciji za skoro 600.000 dolara.
Današnji Nacional objavio je priznanje svećenika i bivšeg rektora Katoličkog bogoslovnog fakulteta u Rijeci Milana Špehara da je izvršio bludne radnje nad 13 dječaka starih između šest i 13 godina.
Kako piše, Radio slobodne Evrope, do sada najvećoj prevari u poslovanju kriptovalutama u Hrvatskoj teškoj milione dolara, vlasnik kompanije, kojem su uz obećanje visokih profita građani povjeravali novac, je nestao.