BiH
Majke Srebrenice: Tužiti ćemo Srbiju i RS
Nakon presude Jovici Stanišiću i Franku Simatoviću, majke Srebrenice objavile su da planiraju podnijeti tužbu protiv Srbije i RS.
Nakon presude Jovici Stanišiću i Franku Simatoviću, majke Srebrenice objavile su da planiraju podnijeti tužbu protiv Srbije i RS.
Na prijedlog Višeg javnog tužilaštva u Beogradu Viši sud u Beogradu produžio je za još 30 dana pritvor Vladimiru K., ocu 13-godišnjeg dječaka K.K. koji je 3. maja u OŠ"Vladislav Ribnikar" ubio deset i ranio šest ljudi.
Dženaza će se klanjati u subotu u 17 sati u haremu Vrbica - Žabljak u Ljubuškom.
Vlasti u Meksiku pronašle su na sjeveru zemlje 45 vreća s ljudskim ostacima i trenutno pokušavaju da utvrde koliko se tijela tamo nalazi.
Povodom obilježavanja 16.juna Dana grada, Grad Konjic upriličio je bogat jednomjesečni program, koji je počeo danas velikom zabavom za djecu u centru grada uz obalu rijeke Neretve, FutureA Kids festivalom u organizaciji holandske fondacije ''Out of area''.
Tužilaštvo Brčko distrikta BiH dokazalo je optužbe protiv Osmana Husejnovića (34) optuženog da je prije dvije godine u brčanskom naselju Prutače hicima iz pištolja pokušao ubiti N. A.
Glavni haški tužilac Serge Brammertz je nakon presude Stanišiću i Simatoviću poručio da je najznačajniji dio da je udruženi zločinački poduhvat pokrio velike dijelove BiH i Hrvatske.
Visoki predstavnik međunarodne zajednice u Bosni i Hercegovini Christian Schmidt kazao je danas da je konačna presuda u predmetu Jovice Stanišića i Franka Simatovića posljednja velika presuda Međunarodnog rezidualnog mehanizma za krivične sudove.
Član Predsjedništva BiH Denis Bećirović obratio se medijima nakon osuđujuće presude za Jovicu Stanišića i Franka Simatovića, i poručio da istina o počinjenom genocidu i naslijeđe Haškog tribunala ostaje kao trajna opomena čovječanstvu.
Ambasada Sjedinjenih Američkih Država u Bosni i Hercegovini pozdravila je današnju odluku Žalbenog vijeća Međunarodnog rezidualnog mehanizma za krivične sudove u predmetu Jovica Stanišić i Franko Simatović.
Meteorolozi su pomno proučili prethodne godine i vremenske obrasce širom svijeta kako bi ustanovili glavne teme nadolazeće sezone.