Stanivuković: Najveća podvala danas sjedi u Palati predsjednika
Politika

Stanivuković: Najveća podvala danas sjedi u Palati predsjednika

Najveća podvala danas sjedi u Palati predsjednika, iako niko više ne zna po kom osnovu, jer je u subotu i Narodna skupština Republike Srpske usvojila odluku o prestanku važenja njegove funkcije i to glasovima njegovih poslanika - rekao je predsjednik Pokreta Sigurna Srpska Draško Stanivuković.

Nikšić: Niko nije iznad zakona i države
BiH

Nikšić: Niko nije iznad zakona i države

Konferencija na visokom nivou o uspjesima u postizanju Cilja održivog razvoja 16 u Federaciji BiH, s fokusom na borbu protiv organizovanog kriminala i korupcije, održana je u utorak u Mostaru s ciljem predstavljanja napretka u jačanju kapaciteta i koordinacije pravosudnih i policijskih institucija u suzbijanju korupcije i organizovanog kriminala.

Sud BiH upozorio CIK BiH: Dodik ne može biti predsjednik SNSD-a
Politika

Sud BiH upozorio CIK BiH: Dodik ne može biti predsjednik SNSD-a

Sud Bosne i Hercegovine uputio je dopis Centralnoj izbornoj komisiji (CIK) u kojem je još jednom razjasnio pravne posljedice presuda Miloradu Dodiku u predmetu koji se vodio protiv njega za nepoštivanje odluka visokog predstavnika. Sud je naveo da Dodik, a shodno pravnim posljedicama osude, ne može biti predsjednik SNSD, piše portal Istraga.ba.