Regija
Užas kod Beograda: Majka i dijete skočili sa trećeg sprata
U Mirijevu u blizini Beograda majka i dijete skočili su sa trećeg sprata zgrade.
U Mirijevu u blizini Beograda majka i dijete skočili su sa trećeg sprata zgrade.
Direktor Memorijalnog centra u Srebrenici Emir Suljagić objavio je da daje 10.000 KM za prvu optužnicu za ubijanje djece u Sarajevu.
Predsjedavajući Predsjedništva BiH Šefik Džaferović posjetio je Memorijalni centar 9/11, položio cvijeće i odao poštovanje žrtvama terorističkog napada na Tornjeve blizance u New Yorku.
Ministarstvo saobraćaja Kantona Sarajevo objavilo je da će od 14. maja 2022. doći do izmjene režima saobraćaja zbog radova na rekonstrukciji tramvajske pruge na dionici od Remize do Čengić Vile.
Vlada Federacije BiH danas je na sjednici usvojila informacija o epidemiološkoj situaciji COVID-19 u FBiH na dan 9. maja 2022., s prijedlogom naredbi i preporuka Kriznog štaba Federalnog ministarstva zdravstva u kojoj je navedeno da je prijetnja zdravlju opće populacije niska.
Vlada Federacije BiH usvojila je informaciju Federalnog ministarstva energije, rudarstva i industrije o provođenju aktivnosti za prijem radnika u rudnicima mrkog uglja Đurđevik d.o.o. Đurdevik i Zenica d.o.o. Zenica, te rudnicima uglja Kreka d.o.o. Tuzla i Gračanica d.o.o. Gornji Vakuf - Uskoplje, a koji posłuju u sastavu Koncerna JP Elektroprivreda BiH d.d. Sarajevo.
Ministar vanjske trgovine i ekonomskih odnosa BiH Staša Košarac učestvovao je danas na ministarskoj konferenciji zapadnog Balkana „Uklanjanje prepreka za održivi razvoj turizma“', koja je održana u Tirani u organizaciji Vijeća za regionalnu saradnju.
Sarajevo i Bosna i Hercegovina će tokom dva dana sljedeće sedmice ugostiti jedinstvenu svjetsku turneju - FIFA World Cup™ Trophy Tour by Coca-Cola. U pratnji najpoznatijeg fudbalskog simbola - FIFA World Cup™...
Mostar – neotkriveni turistički potencijali" tema je prve međunarodne stručne konferencije koja će se održati 26. maja u svečanoj dvorani Ljetnikovac Radobolja u Ilićima.
U Bosni i Hercegovini danas je vedro.
Vlada FBiH je na današnjoj sjednici u Sarajevu, na prijedlog Federalnog ministarstva prometa i komunikacija, donijela tri odluke kojima je Željeznicama Federacije BiH odobreno ukupno 35,5 miliona KM.
Činjenica da su i SAD i EU proteklih mjeseci utrošile toliko pregovaračkog napora na "relativno beznačajnu agendu, koja je zapravo zanimala samo HDZ" je navodno izazvala nerazumijevanje među stručnjacima EU..