Hutba: Bosna i Hercegovina je zemlja dobročinitelja
BiH

Hutba: Bosna i Hercegovina je zemlja dobročinitelja

Povodom manifestacije "Dani vakufa u Bosni i Hercegovini" danas je u svim džamijama pročitana hutba mr. Edina Čolakovića, stručnog saradnika za projekte u Vakufskoj direkciji, u kojoj je naglašeno da su dobročinitelji ponos Bošnjaka i cijelog ummeta.

Poslanici raspravljaju o političkoj situaciji u institucijama BiH
Politika

Poslanici raspravljaju o političkoj situaciji u institucijama BiH

Predsjedavajuća Kluba zastupnika SNSD-a Sanja Vulić, obrazlažući predložene zaključke tog kluba, navela je da je današnja hitna sjednica Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine (PSBiH) sazvana na zahtjev sedam poslanika jer smatraju da su ispunjeni preduslovi hitnosti i opravdanosti.

Forto i Escobar: Za napredak BiH potrebna je generacijska smjena
Politika

Forto i Escobar: Za napredak BiH potrebna je generacijska smjena

Članstvo Bosne i Hercegovine u Evropskoj uniji i NATO savezu je strateški interes, odnosno garant stabilnosti, a time i ekonomskog napretka, poručio je državni ministar komunikacija i prometa Edin Forto tokom sastanka sa specijalnim izaslanikom Sjedinjenih Američkih Država za Zapadni Balkan Gabrielom Escobarom.

 

Lideri vladajuće koalicije: Novi Izborni zakon u narednih 10 dana
BiH

Lideri vladajuće koalicije: Novi Izborni zakon u narednih 10 dana

Predsjednik Republike Srpske i SNSD-a Milorad Dodik danas je u Istočnom Sarajevu održao sastanak sa koalicionim partnerima na državnom niovu, predstavnicima Trojke, predsjednikom HDZ-a BiH Draganom Čovićem i predsjednikom Narodne skupštine RS Nenadom Stevandićem, nakon kojeg je većina aktera zaključila da Izborni zakon treba uputiti u parlamentarnu proceduru s ciljem da se odblokira put BiH ka Evropskoj uniji odnosno izađe iz krize u koju su zapali nakon otvaranja pregovora sa EU.