"Ne treba Aleksandar Vučić čekati četvrtak, kada se glasa za Rezoluciju o počinjenom genocidu u Srebrenici, da bi se saznalo ko jeste, a ko nije, prijatelj Srbije."
Iranska državna televizija objavila je večeras da je tim za spašavanje pronašao srušeni helikopter u kojem je bio iranski predsjednik Ebrahim Raisi, ali je ubrzo potom Crveni polumjesec to demantovao, prenosi Reuters.
Zastupnik DF-a u Parlamentu FBiH Mahir Mešalić izrazio je danas potpunu podršku delegaciji Bosne i Hercegovine u lobiranju i aktivnostima vezanim za izglasavanje Rezolucije o genocidu u Srebrenici pred Generalnom skupštinom Ujedinjenih nacija.
U Sarajevu je održana konferencija za medije o elektronskom naručivanju za preglede u Kantonu Sarajevo.
Izjava evropskog komesara za proširenje i susjedstvo Olivera Varhelyja kojom se protivi usvajanju rezolucije o Srebrenici u Generalnoj skupštini UN-a, tvrdeći da se njome pokušava nametnuti kolektivna krivica srpskom narodu, ne samo da je u suprotnosti sa vrijednostima na kojima počiva Evropska unija već je zasnovana na potpunim neistinama - ocjena je Stranke demokratske akcije (SDA).
Elektroprivreda BiH se oglasila nakon što je Federalna regulatorna komisija za energiju odbila njihov zahtjev da se uvedu blok tarife.
Ustavna komisija Predstavničkog doma Federalnog parlamenta danas je počela zasjedanje u zgradi Parlamenta na kojem će se, između ostalog, razgovarati u vezi procedure izbora sudije Ustavnog suda BiH.